pühapäev, 20. aprill 2014

Korsetiga kleit (valmistamine)


Korsetiga kleit on taas mõnda aega domineerinud piduliku kleidi tegumoes.
Tänapäeval tähendab korsett pigem korsetile sarnast toestust ja kleit ise ei tee naist suurt saledamaks, pigem kleidi tegumoe visuaalne efekt on see mis salendab või rõhutab...

Salenemiseks kõvasti kinni nööritakse siiski õnneks harva...Kuidas valmib korsetiga kleit?!
Enamasti tekib sellise kleidi soov mõnest üritusest tingituna, olgu see siis kooli lõpetamine, pulmad või ball...

Sellise kleidi valmistamise perioodiks peaks arvestama 1 - 3 kuud. Mida suurem ja keerulisem kleit ning mida rohkem soovitakse teenuseid, siis seda pikem ka valmistamise periood.
Kohtumisi tuleb 5 - 6 korda: esmane - kokkulepe, mõõtude võtmine; vahekohtumine materjali valimine (vajadusel); I proov; II proov; III proov; üleandmine.


Kohtumine on mõistlik leppida eelnevalt kokku.
Kuna asjad tuleb korralikult mõlemal poolel selgeks saada, siis on mõistlik leppida kokku aeg.
Loomulik on, et küsitakse kui palju see maksma läheb?! Hind oleneb sellest mida te lõpuks tellite. Kodulehel on hind alates summast, aga siia võib juurde lisada veel palju teenuseid:
  • konsultatsioon: 15 €/tund (olenevalt inimesest 1 - 2 h) 
  • tegumoe valiku abi: 15 €/tund (olenevalt inimesest 1 - 2 h) või tegumoe koostamine 15 €/tund (olenevalt inimesest 2 - 12 h)
  • materjali leidmine: 15 €/tund (olenevalt soovidest 3 - 10 h)
  • lisaproovid: 15 €/tund (olenevalt inimesest 0,5 - 2 h)
  • väärismaterjali (siid vm. hinnaline) või valge, triibulise, ruudulise, libeda, sameti, neoon toonides vm. raskesti käsitletava materjali) lisatasu 20 - 40%
Täpsem hinnakirja info lisapunktide kohta:
hinnakirja lisapunktid kodulehel ja naiste rõivaste hinnakiri
Ehk selline kleit võib maksta 200 € või koguni üle 1000 €, hind sõltub kleidi tegumoest ja sajast muust faktorist.

Kas ja kuidas lisateenuseid vältida?
Tegumoe valiku võib teha ka koduse eeltööna ja leida interneti avarustest endale meelepärased versioonid ja ka materjali eelistuse soovid võib seda teed paika panna ning kogu info meile enne kohtumist e-mailile saata. see on küllaltki mõistlik tegevus, kuna sellest saame me aimu kliendi eelistustest ja meil jääb vaid anda soovitusi milliseid detaile oleks kliendi figuuri juures hea kasutada, et visuaalne efekt oleks see mida oodatakse. Sageli saadavad tüdrukud fotod ja paluvad hinda, siis saame anda ka esialgse hinnavahemiku ja kui see on juba vastuvõetav, siis lepime juba kohtumise kokku.

Konsultatsioon on mõistlik siiski võtta, siis kui on juba kindel otsus lasta kleit õmmelda ja nii saate kõige suurema info.

Materjali leidmisega saab samuti soovitusi küsida ning ise sellega tegeleda, samas tasub mõelda ka oma ajakulule - ühelt poolt kulutate oma aega ilmselt märgatavamalt rohkem ja samas meie kogemuse tõttu suudame vajalikud materjalid kiiremini leida. 
Materjalist lisatasu ei pruugi vältida, mõned materjalid lihtsalt on nii head et on mõistlik hilisema heaolu eest maksta.

Lisaproovid - kui nõuate tulevad lisaproovid, kuid kui teil on keeruline figuur või külluslikud soovid, siis need arvestatakse juba hinnapakkumise koostamisel hinna sisse.

Esimesel kohtmisel me tutvume kliendi soovidega ja eelistustega ning mõistlik on ka anda väike ülevaade oma igapäevastest toimetustest ja ka kehakaaluga seonduvatest plaanidest.

Naiste puhul võib olla väga oluline info lapseootel olemisest, vastasel juhul ei pruugi kleit isegi esimeses proovis selga minna, rääkimata õigel päeval kandmisest. Sellisel juhul on ka lisatöö tekitamise eest õigus rätsepal lisaraha küsida.
Sellist tüüpi kleiti saab kanda ka lapseootel naine. Tuleb vaid mudeli kokku panekul seda järgida ja rätsep peab kasvu tarbeks tiba ruumi jätma - me ei tahaks Teie tulevase lapsele haiget teha, sest ka mõni tund pitsitust võib mõjuda halvasti lapse arengule.

Hea informatsioon on ka millises ringkonnas või riikides inimene liigub, siis on võimalik ka kliendi soove paremini mõista ja ka sobivaid soovitusi anda. Milline ja kus näeb välja konkreetne üritus jne.

Tehakse tegumoe joonis ja planeeritakse edasine asjade käik, kõik vastavalt kliendi soovidele.

Materjali valik - mõned kogenud kliendid leiavad ise materjali, teised vajavad selleks abi kaupluses või on võimalus tellida ateljeesse võimalike materjali näidised, millega tutvutakse teisel kohtumisel. Kõik muud vajalikud abimaterjalid on ateljee enda leida.

Peale kohtumist on võimalik kokku panna ka konkreetne hinnaleht ja arvutada kokku kogu toote maksumus.

Kindlasti võetakse kliendi kehalt päris palju mõõte, et teha just talle tehtud lõige.

Klient on lahkunud - mis edasi toimub?!
Kui klient on soovinud materjali ateljee otsimisel, siis võetakse ühendust võimalike materjalide pakkujatega ja siis kohtutakse võimalike pakkujatega. Sobivusel tuuakse materjali näidised ateljeesse või vastavalt kokkuleppele minnakse neid pakkuja juurde koos kliendiga vaatama.
Vahel tuleb materjal tellida Euroopast, sel juhul tutvutakse kataloogide vahendusel materjalidega.
Materjali valikuks tuleb vahe kohtumine enne proovimisi...


Enne proovimist tuleb veel üks jagu tööd teha rätsep konstrueerib kliendi kehalt saadud mõõtude järgi lõike, teeb juurdelõikuse, tugevdab kõik detailid ja valmistab vajaliku ette esimeseks prooviks.
Kleidi (ka korseti) esimene kohtumine toimub uue kandjaga traageldatuna ja ei oma sageli kliendi jaoks tõesti erilist sarnasust sellega mis fotol või joonisel tundus.


Teine kohtumine (peale materjali saamist) ehk I proov
Püüa tulla nii, et sa ei oleks üleni higine - võta aega, et saada hästi istuv kleit!

Proovitakse ainult seda osa, mis hakkab kleiti üleval hoidma ja see tõesti ei näe väga suurepärane välja - midagi helget oodata ei maksa.
vanas stiilis vormiv korsett
Proovis tekitatakse paras laius ja kuju, määratakse luude arv ja lisaluude puhul asukoht, ülemise serva kuju ja talje vm joonte asukoht.

Kui korseti osa kaunistavad tikandid vm, mis tuleb teha enne kleidi kokku õmblemist, siis märgitakse needki esimeses proovis.

Kui vahepeal tekkisid ideed, siis tasub kindlasti need läbi arutada, et need liiga hiljaks ei jää - nüüd hakkab kogu kleidi ehitamine sellele samale asjale, mida just proovisid.


Peale proovi algab kõige suurem osa kleidi valmistamise protsessist. Rätsep parandab kõik märgitud muudatused, teeb valmis luude kanalid, lisab tugevduspaelad, mis takistavad korseti välja venimist. Alles nüüd lõigatakse ülejäänud kleit välja ja alustatakse ülejäänud kleidi kokku panekust.

Osad kaunistused tuleb samuti teha enne kleidi kokkupanekut...

Näiteks materjali süvendid ja tikandid tuleb teha sageli päris enne juurdelõikust.
Vahel soovitakse neid erilistele kohtadele siis tehakse juurdelõikus osaliselt, osaliselt õmmeldakse kokku ja vahepeal tehakse tikandid ning pärast neid lõpetatakse alles juurdelõikus.

Kõik soovitud voldid, krooked ja drapeeringud pannakse mannekeenil üks haaval paika.
Mannekenil tehakse kõik tööd, mis vajavad visuaalse efekti või langevuse kontrollimist.


II proov
Nüüd juba kleit meenutab seda millest esimesel kohtumisel juttu oli.

Kontrollitakse kõik mis on küljes ja vaadatakse üle, kust mis vajab muudatust. Vajadusel tegeletakse veel kaunistustega.
Sageli tehakse nüüd pilte, et oleks mugav käekotti vm valida.


Pärast proovi...
Korrigeeritakse muudatused, tehakse kõik vajalikud topelt õmblused, pannakse kleidi peitlukk või muu kinnis.
Kinnitatakse kõik veel puuduvad kaunistused - enamasti käsitsi.


III proov - võta kaasa kingad.
Viimases proovis enamasti muudatusi ei tehta - juhul kui klient leiab veel et mõni kristall või kaunistus võiks veel olla, siis selliseid pisidetaile veel muudetakse.
Määratakse lõplik pikkus ja päeva-kahe pärast võib kleidi selga panna.

Üleandmise pakendi valime kleidi iseloomust ja transpordi ning hoiustamise vajadustest või vastavalt kokkuleppele. Hooldusjuhise koos materjali infoga anname kindlasti kaasa, et tehtud esemest oleks pikalt rõõmu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar