reede, 30. oktoober 2015

Kindad

On juba väljas jahedaks läinud ja ilmselt hakkab juba jahedus näppu ka - paras aeg on rääkida kinnastest...

Kindad on olnud läbi ajaloo ühed põnevamad ja tähenduslikumaid aksessuaare, millel on olnud nii ilu, staatuse kui praktiline väärtus.

Vintage Gloves: Yasmeen Ghauri
 in Lanvin Opera Glove/Gauntlets
Elle US, 04,1990Neid on hinnanud erinevas seisuses inimesed, neid on kingitud, nendega on austatud ja ka solvatud. Kinnastel on oluline tähtsus olnud erinevates tseremooniates ja kommetes ning nendega on antud edasi teateid ja volitatud kohustusi täitma.
Kinnaste välimus on olnud nii lihtne ja ka kaunistatud väga külluslikult.


Tänaseks päevaks on on kinnastel peamiselt praktiline väärtus, kuid aeg ajalt moegurmaanid leiavad taas kinda võlu ja taas saab see uue hingamise.

Üks kuulsamaid kinda tulekuid on meie mälus ilmselt Michael Jacksoni kuulus kinnas, kuid tema kasutuses oli neid rohkemgi...


Lady Gaga Oscarite gaalal 2015
Catherine Elizabeth Midelton
(Cambridge´i hertsoginna),
tuntud kui Kate MiddeltonKindad ei ole endiselt kuulsuste garderoobist kadunud. Need on jäänud õhtu ja gaalakleitide juurde kuuluvaks.
Samuti kuuluvad kindad sageli kuningaperede garderoobi. Ajaloos on olnud kuningapered kõige enam kinnastega seotud ja tavades on olnud mitmeid rituaale ja tseremooniaid, kus on erinevaid kindaid kasutatud. Loomulikult on valitsejad loonud erinevaid reegleid kinnaste kandmise kohta ehk kinnaste kandmise etikette.
Pruutide garderoobis on olnud kindad läbi ajaloo. Kindad annavad sageli just tseremooniale omase romantilise tooni ja see tõttu on need ilmselt jäänud pruutide lemmikuteks. Pruutide grarderoobist leiab kindaid lõputult...

Paulie Antques LOOKBOOK
Samuti kuuluvad kindad jäävalt moegurmaanide taas ja taas avastustesse ning võivad pakkuda huvitavaid visuaalseid emotsioone.


Peab tunnistama, et oleme samuti vallutatud kinnaste poolt ja meil on valminud mõned kindad - hetkel olemas olevad on siiski praktilist laadi:
Neopreen kindad 
Neopreen ei lase tuult läbi, käed ei higista, 
head kasutada kuni -15C Hetkel kasutasime materjalina Neopreeni ja kudum materjali.

Neopreen materjal on spordirõivastuses kasutatud juba ammu, kuid hiljuti jõudnud mantliteks, kleitideks ja ka muudeks igapäeva toodeteks.

Neopreen kindad 
Neopreen ei lase tuult läbi, käed ei higista, 
head kasutada kuni -15C 

Materjal on küll täielikult kunstlik polüester, kuid materjalile omane valmistamise tehnoloogia annab suurepärase hingamise ehk ventilatsiooni. Mis tähendab, et toodet kandes ei ole ei palav ega külm ning see ei põhjusta liigset higistamist.
Villased kudum materjalist õmmeldud kindad,
head kasutada +5 kuni -10C juures
Teise materjalina kasutatud kootud materjali, me siiski tugevdasime ja tihendasime lisamaterjaliga, et kinnas oleks soojem ja seeläbi praktilisem.Villased kudum materjalist õmmeldud kindad, 
head kasutada +5 kuni -10C juures


Hetkel on need ainu mudelid ja tõenäoliselt samasuguseid juurde ei tule, sest mõttes pöörlevad juba uued ideed...

SAADAVAL EDSY´s või ateljees....
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar